DŮLEŽITÉ INFORMACE O TÁBOŘE

 

ROZDĚLENÍ TÁBORA

Zdravím Vás táborníci, kamarádi, kolegové a především rodiče,

asi jste si všimli, že rok 2020 je opravdu převratný co se týká tanečního tábora na Hutisku - Solanci. Zmizelo jméno Martina Benka, Holase a celého našeho kolektivu, který tábor připravoval.

Jednoduše řečeno: Taneční tábor Hutisko - Solanec, jak jej znáte - pokračuje a pojede svoji již 21. sezónu. Došlo ale k prodeji této značky a je potřeba říct, že já, jako programový vedoucí, který jsem měl posledních 12 let na starost, společně s vedoucími a instruktory - nebudeme součástí tohoto tábora. Pokud se rozhodnete, své přihlášky posílejte dle instrukcí.

My jsme se rozhodli, že zůstaneme pospolu a jelikož nám udělalo naše "jméno" za posledních 12 let jen radost (např. připomínám, že dva turnusy se zaplnily za cca 10 dnů), zaregistrovali jsme se jako nový spolek "TROLOVÉ".

 

"TROLOVÉ" - NOVÝ TÁBOR S PŮVODNÍM VEDENÍM TANEČNÍHO TÁBORA

Pod touto hlavičkou pojedeme dál a tábor bude letos poprvé čistě pod naším vedením - zůstáváme rovněž na naší táborové základně RS Kyjov na Hutisku - Solanci. Nic se nezmění, co se týká místa a vedení dětí. Ovšem program prochází velkou obměnou:

Nechceme, aby byli dva taneční tábory za sebou - jeden s novým a jeden s původním vedením. Rozhodli jsme se proto, že celý program se zaměří na původní myšlenky: ZPĚT K PŘÍRODĚ.

Vedoucí, instruktoři, lektoři, kuchaři, hlídač... - všichni (až na pár vyjímek) se přesouváme na nový turnus pod novou hlavičkou.

TERMÍN TÁBORA JE 7. - 16. 8. 2020

Hlávní náplní bude např.:
* tábornické dovednosti:
  • práce s buzolou
  • zdravověda
  • šifrování
  • morseova abeceda v praxi
  • výlet podle mapy
* indiánské dovednosti:
  • výroba lapače snů
  • uzlování
* návrat k přírodě:
  • poznávání stromů a keřů
  • poznávání a stopování zvířat
Samozřejmě bude tábor naplněn spousty zajímavých činností, jako jsou střelba z luku nebo střelba se vzduchovky. Celodenní výlet. Koupaliště v místním areálu (pod táborem) a nemůžeme zapomenout na tradiční celotáborovou hru.
 
 

Drazí táborníci, kamarádi, kolegové a především rodiče,

je nám všem líto, jak se tato situace dokázala přenést tak daleko, ale na druhou stranu jsme strašně šťastní, že kolektiv vedoucích zůstane pospolu a věříme, že posledních 12 let nám udělalo dostatečnou reklamu.

Teď je již jen na Vás, kam se tedy přihlásíte...

 

HOLAS, Bc. Petr Holásek

programový vedoucí